Історичні дати, державні свята,

 

ювілеї у школах міста

Календар пам'ятних дат на 2018-2019 навчальний рік
Календар пам'ятних дат на 2018-19 н.р.pd
Adobe Acrobat документ 1.3 MB

 

День Героїв Небесної Сотні

   День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

 

 Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 

 

15 лютого - День вшанування      учасників бойових дій

на території інших держав

 

     Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Україна першою на пострадянському просторі на знак глибокої поваги до своїх синів, яким випало воювати далеко від рідних домівок, почала офіційно відзначати 15 лютого як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Сумлінно виконуючи військову присягу, воїни-інтернаціоналісти проявляли високі людські якості - особисту мужність, професіоналізм, милосердя і гуманізм. Багато з них загинули на чужині, зокрема в Афганістані. Світла пам’ять про кожного воїна живе у наших серцях.

    Допоміжні відеоматеріали до уроків та заходів

розміщені в рубриці "Медіатека"

 

 

 29  січня - День пам'яті Героїв Крут

 

     Відповідно Постанови Верховної Ради України від 16.05.13 № 261 "Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами", розпорядження департаменту з гуманітарних питань міської ради від  15.01.2018 29 січня 2018 року в навчальних закладах Кам'янського пройдуть інформаційно-просвітницькі заходи до дня вшанування Гepoїв Kpyт.

100 років тому історія України закарбувала на своїх скрижалях новий символ, який став невід'ємною складовою генетичної пам'яті українського народу. Цей символ — Крути!

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.

29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом століття є сяючим дороговказом для десятків поколінь незламних борців за свободу та незалежність рідної землі, за власну Українську державу.

 Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

 

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

       На залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва відбулася битва між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 українськими гімназистами, студентами та юнкерами, що намагалися не пропустити «червоних» до Києва. Вона тривала близько 5 годин. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. Через деякий час у студентів почали закінчуватись набої і вони розпочали відступ. Ті, кому це не вдалося, були захоплені в полон. Комуністи, розлючені спротивом, знущалися над полоненими, а потім розстріляли їх, за іншими версіями закололи багнетами. Перед смертю учень 7 класу Пипський першим почав співати гімн України, його підхопили інші. Тривалий час тіла студентів лежали непохованими.  Вшановувати пам’ять героїв Крут на державному  рівні  почали у 2004 році.

    У всіх навчальних закладах міста планується ряд заходів, присвячених цій події: круглі столи, радіопередачі, усні журнали, конкурси відеопрезентацій та стіннівок. 

     

        З методичними наробками та відеопосиланнями знайомтесь у рубриці "Методичні наробки" та "Медіатека"

 

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

       

       Враховуючи звернення Єврейського форуму в Україні від 16.12.2016 № 198 департамент з гуманітарних питань міської ради (розпорядження від  15.01.2018) рекомендує провести 26 січня заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голокосту.

     Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

       Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя. У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

   В навчальних закладах пройдуть виховні години, виставки літератури, експозицій в музеях, конференції, засідання круглих столів, літературні читання та уроки пам'яті. 

 

22 cічня 2018 р. - 99-та річниця Соборності України. Україна - єдина країна!

100 років - незалежності УНР

 

      Відповідно Указу Президента України від 13.11.2014 № 871 "Про день Соборності України" , розпорядження департаменту з гуманітарних питань Кам'янської міської ради від 15.01.2018  22 січня 2018 року у школах Кам'янського пройшли різноманітні заходи (перегляд мультимедійних презентацій, веб-квести, флешмоби, вікторини, інтелектуальні змагання) і єдиний урок патріотизму "Час історичного вибору", присвячений 99-ій річниці з дня проголошення Соборної України.           

      Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. 22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель  «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна"- пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. 22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопіллі гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув'язнили в радянському концтаборі). 22 січня 1978 р. на знак протесту проти російської окупації  біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша. 22 січня 1990 року сотні  тисяч  українців   узялися  за  руки,  утворивши  “живий  ланцюг”  від  Києва до Львова, на згадку про  проголошення  Акту  Соборності. Цей флешмоб став щорічним традиційним дійством.

        Вітаємо всіх з Днем  Соборності України! Нехай це свято завжди буде джерелом надії на  краще майбуття, і ця надія живиться зі споконвічної героїки визвольних змагань нашого народу.  У єдності – наша сила!  

         

            (Відеофрагменти до теми розміщені в рубриці "Медіатека")

 

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА В ШКОЛАХ КАМ'ЯНСЬКОГО

 

  Відповідно до Указу Президента України Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку  до Дня прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. У межах Тижня права у навчальних закладах було проведено  Всеукраїнський урок «Права людини», тематичні заходи – лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, зустрічі з представниками правоохоронних органів, правові конкурси, ділові ігри та змагання, книжкові виставки, презентації видань про права людини.

 

   

  "Засвіти свічку у вікні"

 

Як відомо, жертв Голодомору – геноциду українського народу – вшановують щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день пам'яті випадає на 25 листопада. По всій Україні відбудуться поминальні заходи. У школах Кам'янського протягом тижня проводилися заходи, присвячені 85-м роковинам цієї трагедії: єдині уроки, випуск стіннівок, репрезентації спогадів свідків голодомору, екскурсії у міський музей. А в суботу,   25 листопада, учнівська спільнота  приєднається до  загальнонаціональної хвилини мовчання й  акції "Засвіти свічку у вікні".

 

Ти з давніх віків непокірна була 
І волю свою боронила невпинно. 
Нарешті збулося - її здобула 
Звитяжна моя Україна.

Тепер ще не легко живеться тобі,
Є в тому, мабуть, особлива причина.
Та все подолає в тяжкій боротьбі
Незламна моя Україна.

Квітуй, мов калина, на плесами вод, 
Будь в дружбі і праці міцна та єдина. 
Хай буде щасливим твій вільний народ, 
                                                                        Прекрасна моя Україно!

                                                                                                       М. Верещака

 

Шановні колеги!

 

З нагоди прийняття Загальної

 декларації прав людини в усіх

 навчальних закладах міста пройшов тиждень правових знань: турніри, зустрічі з представниками правоохоронних органів, круглі столи, правові брейн-ринги, виставки літератури, конкурси малюнків і стіннівок-колажей, а 9

грудня 2016 року був проведений єдиний урок "Права людини".

 

Фотозвіт дивіться у рубриці "Фотогалерея"

Увага! Четверта субота листопада (у цьому році - це 26 листопада) є Днем пам'яті жертв голодоморів!

 

    У школах міста протягом тижня  пройшли Уроки пам'яті, класні години, лекції, виховні заходи,  переглянуто  кінофільми про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Також 26 листопада о 16 годині в Україні пройшла загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбудлася акція «Запали свічку»

Голодомор 19321933 Оксана Білозір СВІЧА
MP4 видео/аудио файл 9.8 MB
Заповіт нащадкам. Вірш Дзюбенко Валерії. СЗШ № 19
Голодомор. СЗШ 19 (3).pdf
Adobe Acrobat документ 115.2 KB
Технічний ліцей вшановує загиблих від го
Adobe Acrobat документ 454.0 KB

            Щиро вітаємо  із визначним святом — Днем незалежності України! Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть нам усім наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини. Нехай свято Незалежності духмяним серпневим запахом українського хліба принесе в усі оселі щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов! Міцного здоров’я, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях.

 

 

Про відзначення 150-річчя
від дня народження
Михайла Грушевського

 

      У вересні 2016 р. відзначається 150-річчя від дня народження українського державного та політичного діяча М.С. Грушевського.

     На державному рівні затверджений план заходів з цього приводу. Дніпропетровщина планує проведення днів Михайла Грушевського.

 

 

Наказ Департаменту освіти і науки про конкурс "Пам'ять поколінь" до 150-річчя з дня народження М.С. Грушевського
Наказ про конкурс _ Пам'ять поколінь.pdf
Adobe Acrobat документ 472.0 KB
методичні рекомендації до відзначення 150-річчя з дня народження М.С. Грушевського
Методичні рекомендаціїї до відзначення.p
Adobe Acrobat документ 150.7 KB
Історико-біографічна довідка про М.С. Грушевського
Історична довідка.pdf
Adobe Acrobat документ 361.7 KB

Україна вшанує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру 

      Цього вересня минає 75 років від однієї з трагічних сторінок у історії України - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. Загалом у Бабиному Яру було розстріляно близько 100 тисяч осіб, дві третини з яких склали євреї. Також тут розстріляно 621 члена ОУН. Метою відзначення є вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об'єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних громадських ініціатив.

    Детальніше про Бабин Яр, і зокрема про історію та проблеми меморіалізації місця масових розстрілів можна прочитати на сайті Українського інституту національної пам’яті. (www.memory.gov.ua)

 

Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році

 

(Постанова Верховної Ради України № 971-VIII від 2 лютого 2016 року)

 

Постанова ВРУ і Додаток до Постанови Верховної Ради України від 2 лютого 2016 року № 971-VIII
2016- Пам_ятні дати.pdf
Adobe Acrobat документ 306.1 KB


2014 - 2015 навчальний рік

 

70-річчя Великої Перемоги. День пам'яті та примирення.

1939-1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!

Шановні колеги!

 

  8 травня в Україні Указом Президента запроваджується нова пам'ятна дата – День пам'яті та примирення.

 

 Нова пам'ятна дата встановлюється для"вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих".

 

    Вшановувати у цей день будуть воїнів, "жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни".У виборі календарної дати проведення всіх заходів рекомендовано обрати кінець першої декади травня, що пов’язано з капітуляцією націонал-соціалістичної Німеччини й офіційним святкуванням Дня Перемоги антигітлерівської коаліції значною частиною країн світу – 8 та 9 травня 1945 року відповідно.


    Урочисті заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, у 2015 році 8 травня в школах проходитимуть під гаслом:"1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!". 

    Із метою вшанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО їх зміст рекомендовано супроводжувати хвилиною мовчання.

 

10 грудня - Міжнародний день прав людини

         

    10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

 

 У загальноосвітніх школах Дніпропетровщини у низці заходів Тижня прав

 

пройде Всеукраїнський урок до Дня прав людини 10 грудня 2014 р.

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій

на території інших держав

    Шановні учителі!

     Згідно з Указом Президента України від 12.06.2013 р. № 329 "Про проведення в 2014 р. в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав" на Дніпропетровщині буде проведено єдиний урок мужності 14 лютого, присвячений пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, що брали участь в урегулюванні військових конфліктів на території іноземних держав (Афганістан, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Косово, Південний Ліван, Кувейт, Ірак, Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія).

     Допоміжні відеоматеріали до уроку розміщені в рубриці "Медіатека"

Історична+довідка+про+звільнення+Дніпроп
Microsoft Word документ 37.5 KB

Матеріали до Дня партизанської слави:

День партизанської слави.doc
Microsoft Word документ 30.0 KB
Партизани-фото.ppt.pps
Презентация Microsoft Power Point 1.2 MB