2018 - 2019 навчальний рік

 

Міський семінар-практикум вчителів історії

 

11 жовтня 2018 року згідно з річним планом Департаменту з гуманітарних питань міської ради та з ініціативи завідувача методичного кабінету  Валентини Андріївни Ващенко був проведений міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів загальної середньої освіти м. Кам'янського на базі КЗ СЗШ № 8  (директор В.О. Занєгін) за темою "Формування просторових компетентностей школярів на уроках суспільствознавчих дисциплін". Після відкриття семінару був презентований експрес-портрет нового освітнього середовища в КЗ СЗШ № 8 директором школи. Вчитель історії Діденко Наталія Сергіївна провела майстер-клас по формуванню просторових компетентностей на уроках історії та інтегруванню їх з географією. А після теоретичного блоку була запропонована практична частина - напередодні Дня захисника Вітчизни та 75-річчя звільнення Дніпропетровщини від нацистських загарбників - екскурсія до музею "Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО" у м. Дніпро та діорами "Битва за Дніпро". Учасники семінару прийшли до висновку, що відвідування таких музеїв - найкраща організація патріотичного виховання молоді. Дякуємо за такий насичений, пізнавальний семінар!

 

2017 – 2018 навчальний рік

 

Міський семінар-практикум на базі КЗ НВК № 26

 

22 лютого 2018 року згідно з річним планом Департаменту з гуманітарних питань міської ради та з ініціативи методичного кабінету на чолі з В.А. Ващенко був проведений міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів загальної середньої освіти м. Кам'янського на базі КЗ НВК № 26  (директор Л.В. Сокуренко) за темою "Педагогіка партнерства та інноваційні технології у викладанні суспільствознавчих дисциплін як засіб реалізації наскрізних змістових ліній і формування в учнів ключових компетентностей".

      Семінар відкрила завідуюча методичним кабінетом при Департаменті з гуманітарних питань Кам'янської міської ради В.А. Ващенко, яка наголосила на оновленні змісту історичної освіти в умовах реформування галузі. Директор закладу Л.В. Сокуренко розповіла про традиції та перспективи розвитку навчально-виховного комплексу. Дуже цікавим і змістовним був практичний блок семінару. Вчитель історії Н.І. Приймак показала урок всесвітньої історії у 8 класі за всіма новими стандартами й вимогами. Для вчителів був проведений педагогічний практикум "Психологічні аспекти створення ситуації успіху" та "Тайм-менеджмент" (практичні психологи О.В. Паронік, О.М. Підгорна, Л.М. Ткач), майстер-клас від вчителя інформатики О.О. Торговицького "Конструювання уроку з інтерактивною дошкою". Завершився семінар відвідуванням краєзнавчого музею закладу й інтелект-холом "Жінки, що змінили світ". Під час обговорення заходів семінару вчителі обмінялися досвідом, підвели підсумки і взяли до уваги рекомендації щодо стратегій розвитку сучасної історичної освіти.

 

 

Освітня виставка «Кожен має право знати свої права» у м. Кам’янське

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

       В період з 7 лютого по 3 березня 2017 року в навчально-виховних закладах міста пройшла виставка «Кожен має право знати свої права» . Мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої  права» та методичний посібник по роботі з нею були розроблені у 2011 році громадською організацією-членом УГСПЛ http://helsinki.org.ua/  MART http://mart-ngo.org.ua/ua за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” http://www.irf.ua/i з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” http://edu.helsinki.org.ua/, як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини. Це дає можливість використовувати зазначені продукти в якості допоміжних матеріалів для навчання, стимулювати дискусію навколо проблем прав людини.

       ГО «МART» – незалежна неполітична неприбуткова організація, яка бачить своїм завданням розвиток громадянського суспільства, навчання та просвітництво в сфері прав людини, моніторинг дотримання прав людини, відстоювання суспільних інтересів з використанням механізмів захисту прав людини.

      Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано в рамках ініціатив, які впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини http://helsinki.org.ua/: проекту «Права людини понад усе» за підтримки  Міністерством міжнародних справ Канади та програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Права людини в дії», в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

 

     Дану виставку у нашому місті відвідало близько тисячі учнів-старшокласників. Гіди шкіл, на базі яких проводилася виставка (СЗШ № 20, 22, 30, колегіум № 16), розповіли про походження прав людини, про те, що таке гідність, індивідуальність, у чому полягає універсальність прав людини, що таке свобода совісті, у чому полягає приватність, що таке свобода та особиста недоторканність і в чому важливість цих понять для кожної людини. Рівень проведення екскурсії був досить високим, у формі діалогу, що дозволило акцентувати увагу учнів на дуже важливих моментах. Виставка має велике значення для формування правової культури та громадянської позиції школярів. Дякуємо організаторам, екскурсоводам та їх керівникам.

  ФОТОЗВІТ дивіться у рубриці "ФОТОГАЛЕРЕЯ"

 

 

Міський семінар з підготовки гідів мандрівної освітньої виставки

«Кожен має право знати свої права»

 

За ініціативою методичного кабінету Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської  ради, з метою розширення знань учнів щодо міжнародних нормативних актів з прав людини, осучаснення форм і методів правоосвітньої та правовиховної роботи старшокласників 7 та 8 лютого 2017 року у місті Кам’янське пройшов семінар з підготовки гідів мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права». Захід відбувся на базі Комунального закладу “Середня загальноосвітня школа №30” Кам’янської міської ради (директор Кардашова І.В.). Семінар по підготовці гідів мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано в рамках ініціатив, які впроваджуються Українською Гельсінською спілкою з прав людини, проекту «Права людини понад усе» за підтримки  Міністерства міжнародних справ Канади та програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Права людини в дії», в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Учасниками семінару стали учні-старшокласники та вчителі шкіл міста: СЗШ № 20, 22, 30 та колегіуму №16.

Семінар пройшов у невимушеній атмосфері. Під час його проведення учасники ознайомилися з 25 стендами виставки, які містять висловлювання відомих людей та молодих активістів, які відстоюють права людини, а також фотографії і малюнки, відомості про історичні факти, цитати із документів і рішень міжнародних органів з захисту прав людини та багато іншого, що дозволяє створити широке поле для дискусії й отримання інформації про права людини.

Умовно, матеріал стендів виставки складається із трьох основних блоків:

·         Перший блок включає в себе філософію, історію та еволюцію прав людини. Інформація панелей цього блоку спрямована на розкриття змісту базових положень концепції прав людини. Матеріал панелей підкріплений зображеннями історичних постатей та подій, посиланнями на історичні документи, цитатами визначних особистостей.

·         Другий блок присвячений окремим стандартам прав людини і основоположних свобод. Кожна панель містить вислови молодих людей, короткий зміст певного поняття, інформацію про справи Європейського суду з прав людини, пояснення норм права, опис дій на захист прав людини, візуальні об’єкти , які дозволяють розкрити зміст поняття.

·         Третій блок є специфічним і розповідає про права дитини: про розуміння, історію та еволюцію прав дитини, Конвенцію ООН про права дитини. На першій панелі подана історія становлення прав дитини, друга панель розкриває суть поняття права дитини, третя містить інформація про Конвенцію.

Базовими школами для проведення правової виставки є СЗШ № 20, 22, 30 та колегіум №16, в яких, відповідно до графіку,  проводяться екскурсії для старшокласників шкіл міста.

 

ГРАФІК  РОБОТИ  ВИСТАВКИ:

 

22-24 лютого - СЗШ № 30 (координатор Волошиненко Л.В., контактний телефон 0965550448);

27 лютого - колегіум № 16 (координатор Кисельова О.М., контактний телефон 0685607050);

28 лютого - СЗШ № 20 (координатор Гончар О.П., контактний телефон 0930603601);

1 березня - СЗШ № 22 (координатор Жданович Р.О., контактний телефон 0978170595).

       Вчителям історії шкіл міста необхідно зв'язатися з координаторами (за територіальним принципом) та організувати екскурсії для учнів 9-11 класів на базі цих закладів.

 

 

В рамках реалізації проекту "Школа - територія прав людини"
Вебінар: «Права дитини в школі. Реалізація та захист».
12 грудня 2016 року, 15.00, Інтернет
Доповідає: Ельжбета Чиж - Експертка Гельсінського Фонду з Прав Людини (Варшава, Польща).
Сергій Буров - Керівник освітнього напрямку УГСПЛ, координатор Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», Голова правління громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові», експерт проекту «Школа – територія прав людини».
Цільова аудиторія: педагоги, батьки, учні, громадські активісти, всі кого цікавлять зміни в сучасній школі.

Програма:
1. Що таке права дитини.
2. Принципи роботи в інтересах дітей загальноосвітніх навчальних закладах.
3. Досвід Польщі в системі захисту прав дитини.

Тривалість вебінару: 1,5 - 2 години

Участь у вебінарі безкоштовна. Для участі у вебінарі необхідно мати комп’ютер (ноутбук), якісне підключення до Інтернету, навушники або колонки.
Реєстрація: для участі у вебінарі необхідно зареєструватися онлайн за лінкомhttps://docs.google.com/forms/d/1FceZeS_Zn5lxXI5lUpoM0q37DMWNTiMtGWU8KdmkrbM/viewform?edit_requested=true#responses до 09.00, 12 грудня 2016 року.
Усім зареєстрованим учасникам (-цям) зранку (з 10.00 до 11:00) 12 грудня буде надіслано посилання на сторінку вебінару в Інтернеті. 
Підключитися до вебінару буде необхідно о14.55 (за 5 хвилин до початку вебінару)

 

Семінар-тренінг

"Сучасні виклики в Україні та проблеми солідарності в українському суспільстві"

за матеріалами освітньої виставки "Моє місце"

 

    У рамках проекту "Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення", який виконується Конгресом націонильних громад України та ГО "Кримська діаспора" за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, за особистої ініціативи методиста ІМС В.А. Ващенко вчителі суспільстознавчих дисциплін міста взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу, який проходив у "Козацькому селі Росинка" в с. Орловщина. Тренінг проводили О. Войтенко, К. Крейдерман, А. Ленчовська. Теми, які обговорювали, були дуже актуальними: "Ідентичність та людська гідність", "Емпатія - як інструмент формування цінностей та гуманістичного світогляду", "Профілактика емоційного вигорання педагогів", "Школа як безпечний простір для дітей з різними ідентичностями". А фіналом зустрічі стала робота над освітньою виставкою "Моє місце". Після семінару цю виставку зможуть відвідати учні й педагоги  навчальних закладів, мешканці міста. Вона буде проходити на базі гімназій № 11, 39 і СЗШ № 10, 37. Запрошуємо до співпраці!

      Про підсумки роботи читайте у рубриці "Участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних проектах.

 

 

Міський семінар-практикум для вчителів історіїї на базі

СЗШ № 38 ім. Секретнюка І.О.

(смт Карнаухівка)


     7 жовтня 2015 р. в СЗШ № 38 відбувся семінар-практикум за темою "Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання на уроках суспільних дисциплін та в позакласній роботі". Семінар відкрила завідуюча методичним кабінетом управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради В.А. Ващенко. Після презентації діяльності навчального закладу директором Н.С. Шпачинською та завучем Н.В. Хамурдою вчителі історії міста були запрошені на майстер-клас Пацюка С.О., відвідали музей історії школи та Карнаухівки. Фіналом роботи став виховний захід "Прийшла Покрова". 

2014 – 2015 навчальний рік

Українсько-чеський семінар з історії


  20 травня 2015 р. у ДОІППО в рамках проекту "Альтернативна освіта для українських шкіл, що організовує Чеська громадська організація "Асоціація з міжнародних питань", та за підтримки МОН України пройшов семінар для вчителів історії за темою: "Можливості використання методу усної історії у викладанні новітньої історії в загальноосвітній школі". Семінар проводили викладачі Київського національного університету ім. Шевченка Микола Боровик, Полтавського національного педагогічного університету ім. Короленка Юрій Волошин. Наше місто представляли п'ятеро вчителів

          Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2015


  25 березня 2015 року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пройшла чергова Обласна виставка-презентація «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2015».На виставці було презентовано інноваційну діяльність науково-методичних установ і закладів освіти; відбулася демонстрація електронних навчально-методичних комплексів. Активну участь у заході взяли вчителі суспільних дисциплін нашого міського методоб'єднання під керівництвом завідуючої методичним кабінетом управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради В. А. Ващенко.

Міський семінар-практикум вчителів суспільствознавчих дисциплін

 

   4 березня 2015 р. на базі гімназії № 39 пройшов міський семінар-практикум вчителів історії за темою "Формуівання національно-патріотичного світогляду учнів через науково-дослідну діяльність". Відкрила семінар завідуюча методичним кабінетом управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради Ващенко В.А.  Роботу закладу презентували директор Занєгіна С.Л., заступник директора з НВР Середа І.О. Про створення особистого сайту (блогу) розповіла вчителька Гурська В.М. Учасники семінару були запрошені до педагогічного музею, галереї бойової слави, на засідання наукового товариства гімназистів "Евріка" та публіцистичний театр "Мир починається в серці людини"

     Посилання на вчительські сайти дивіться у рубриці "БЛОГ"

             "Кожен має право знати свої права!"

      У рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» на базі гімназії №11  21 січня 2015 року  пройшов міський науково-практичний семінар вчителів суспільствознавчих дисциплін, під час якого було відкрито виставку «Кожен має право знати свої права». Експозиція організована та експонуватиметься за ініціативою та сприяння Управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради та підтримки депутата Дніпродзержинської міської ради Лісничого І.С. 

     Завданнями виставки є формування компетентностей щодо розуміння прав людини, демократичних цінностей, механізмів їхнього захисту та підтримки, шляхів міжкультурного порозуміння та мирного розв’язання конфліктів.

    Співорганізаторами виставки виступили Міжнародний фонд «Відродження», Норвезький Гельсінський комітет, Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія, Українська Гельсінська спілка з прав людини» та ММГО «М’АРТ».

     Координатор виставки: Козорог О.Г.

     Виставка триватиме  з 21 січня до 5 лютого 2015 року. Запрошуємо і чекаємо всіх небайдужих, думаючих, тих, хто хоче дізнатися більше про права людини, послухати цікаві екскурсії, подискутувати на тему прав людини в сучасному світі .Міський семінар-практикум вчителів історії

 

     16 жовтня 2014 р. на базі КЗ "СЗШ № 5 ім. Г. Романової" пройшов міський семінар-практикум вчителів історії за темою "Формуівання інформаційної компетентності через роботу учнів з історичними джерелами". Відкрила семінар завідуюча методичним кабінетом управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради Ващенко В.А. Освітнє середовище школи продемонстрували заступники директора  Циба Т.М. і Беган О.Г. А  досвід роботи презентувала вчитель історії Червяченко І.В. (матеріали її досвіду і конспект відкритого уроку розміщено в рубриці "Методичні наробки") Закінченням роботи стала літературно-музична композиція "Україна в огні"

  З детальним переліком питань семінару та його змістовим наповненням можна ознайомитись у файлі, розміщеному нижче.

Програма міського семінару
план семінару.docx2.docx
Microsoft Word документ 270.4 KB

2013 - 2014 навчальний рік

     Увага! Відбувся міський семінар-практикум

для вчителів історії міста!

 

     Згідно з річним планом 17 квітня 2014 року на базі КЗ "СЗШ № 42" пройшов другий етап міського семінару для вчителів суспільствознавчих дисциплін за темою "Навчально-методичний супровід вивчення історії рідного краю". Відкрила семінар та ознайомила з його планом і задачами спеціаліст ІМС, завідуюча методичним кабінетом В.А.Ващенко. Директор І.І. Мартиненко презентувала навчальний заклад. Учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи вчителя історії Л.Л.Чорноморець, переглянули відеофільм "Пам'ятники Дніпродзержинська", відвідали шкільний етнографічний музей, виставку дитячої творчості.

            Тренінг "ДЕ ПОЧИНАЮТЬСЯ ПРАВА ЛЮДИНИ: УРОКИ ІСТОРІЇ І СУЧАСНІ ПІДХОДИ"


     23 січня 2014 року на базі КЗ "СЗШ № 42" відбувся перший етап міського семінару для вчителів суспільствознавчих дисциплін, організований спеціалістом ІМС, завідуючою методичним кабінетом В.А.Ващенко. Семінар пройшов у формі тренінгу, який проводила тренер Всеукраїнської асоціації "Нова Доба" О.Г. Козорог. Вчителі обговорили питання щодо сучасного стану дотримання прав людини, опрацювали науково апробовані матеріали з даної проблеми. Кожний учасник тренінгу отримав мультимедійний навчально-методичний посібник та DVD-диск з унікальними відеосвідченнями очевидців, які можна використати на уроках історії, првознавства, "Людина і світ" тощо.

 

   

     18 грудня 2013 року на базі НВК № 13 був проведений семінар-практикум "Портфоліо - ефективна форма підвищення професійної компетентності вчителя в умовах модернізації історичної освіти", організований спеціалістом ІМС В.А. Ващенко за участю завідувачки науково-дослідницької лабораторії освіти для сталого розвитку кафедри філософії ДОІППО Карпань Ірини Семенівни.

     Пропонуємо матеріали семінару, надані І.С. Карпань:

 

Особливості викладання курсу_Людина і св
Презентация Microsoft Power Point 882.0 KB
ПОЛОЖЕННЯ олімпіада ЛіС.doc
Microsoft Word документ 57.5 KB
ЛіС. Метод.рекомендації.doc
Microsoft Word документ 41.0 KB
Інтерактивні технології навчання.О. Поме
Adobe Acrobat документ 6.9 MB

 

 

      18 квітня 2013 року відбувся виїзний семінар вчителів суспільствознавчих дисциплін м. Дніпродзержинська у рамках підготовки до святкування 68-ої річниці з Дня Перемоги з відвідуванням музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні"

Знайомство з історією єврейського народу
Знайомство з історією єврейського народу
Інтер'єр сінагоги
Інтер'єр сінагоги
За вікном старий Катеринослав
За вікном старий Катеринослав
Експозиція "Початок війни"
Експозиція "Початок війни"