2018 - 2019 навчальний рік

 

Міський семінар-практикум за темою "Використання квест-технологій в освітньому процесі"

 

     1 березня 2019 року згідно з річним планом Департаменту з гуманітарних питань міської ради та з ініціативи завідувача методичним кабінетом ДзГП  В.А. Ващенко був проведений міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів  освіти м. Кам'янського на базі КЗ СЗШ № 22 (директор Худолєєва І.К.) за участю викладачів КЗВО ДАНО  В.І. Кудирка й Е.Т. Соколової. Вчителі історії та географії ознайомилися з сучасними сервісами для освітнього квесту і спробували застосувати теоретичні знання  на практиці: створювали "хмаринки слів", ребуси, кросворди, пазли. В умовах реалізації Концепції НУШ без нових підходів не обійтись! Дякуємо колегам з ДАНО за отримані знання!

 

 

Міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів освіти міста

 

20 лютого 2019 року згідно з річним планом Департаменту з гуманітарних питань міської ради та з ініціативи завідувача методичним кабінетом ДзГП  Валентини Андріївни Ващенко був проведений міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів  освіти м. Кам'янського на базі КЗ "НВО-ліцей НІТ"  (директор Л.І. Сбоєва) за темою "Формування ключових компетентностей учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін в умовах реалізації Концепції нової української школи".  Відкрила семінар В.А. Ващенко доповіддю про пріоритетні напрямки діяльності вчителів в умовах реформування змісту освіти і презентацією власного досвіду щодо створення портфоліо досягнень вчителя історії в міжатестаційний період. В теоретичному блоці семінару були висвітлені питання реалізації компетентнісного потенціалу суспільствознавчих дисциплін в освітньому процесі НВО-ліцею НІТ (заступник директора з науково-методичної роботи О.О. Бондаренко), розвиток громадянських та соціальних компетентностей при вивченні курсу "Громадянська освіта" (вчитель історії К.В. Познанська). Дуже цікавим, креативним і насиченим був практичний блок семінару: майстер-класи провели: з розробки компетентісно-зорієнтованих завдань з історії - вчитель історії Г.О. Лебєдева, з технологій формування критичного мислення  - А.В. Горб, про створення інформаційного забезпечення дистанційної освіти - вчитель інформатики Ю.О. Луньова, створення електронного підручника як засобу розвитку ключових компетентностей - вчителі інформатики О.О. Бондаренко і Е.П. Смородська. Під час практичного заняття "Система підготовки учнів до проходження ЗНО з історії України" (вчитель Г.О. Лебєдєва) експромтом організувався "круглий стіл": вчителі ділилися досвідом, наробками, ідеями з цього питання. Завершився семінар переглядом дитячої вистави у театрі-студії "Десятий квартал". Озброєні знаннями, практичними навичками, вчителі повертаються до шкіл втілювати поставлені цілі Новою українською школою. Дякуємо адміністрації закладу і всьому педагогічному колективу за кропітку роботу і новий підхід в умовах реалізації Концепції НУШ. 

      Матеріали семінару розташовані за посиланням  на Google-диск: 

https://drive.google.com/file/d/1B6AKFqzvzOE3GDUaNDaHNn7U-Z-4g0Nx/view?usp=sharing

       Фото за посиланням: 

https://photos.google.com/…/AF1QipO27QAJDlROKVphoB1CoWfXR58…)

https://www.facebook.com/НВО-ліцей-НІТ-1538739349777934/?

 

 

Міський семінар-практикум вчителів історії

 

11 жовтня 2018 року згідно з річним планом Департаменту з гуманітарних питань міської ради та з ініціативи завідувача методичного кабінету  Валентини Андріївни Ващенко був проведений міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів загальної середньої освіти м. Кам'янського на базі КЗ СЗШ № 8  (директор В.О. Занєгін) за темою "Формування просторових компетентностей школярів на уроках суспільствознавчих дисциплін". Після відкриття семінару був презентований експрес-портрет нового освітнього середовища в КЗ СЗШ № 8 директором школи. Вчитель історії Діденко Наталія Сергіївна провела майстер-клас по формуванню просторових компетентностей на уроках історії та інтегруванню їх з географією. А після теоретичного блоку була запропонована практична частина - напередодні Дня захисника Вітчизни та 75-річчя звільнення Дніпропетровщини від нацистських загарбників - екскурсія до музею "Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО" у м. Дніпро та діорами "Битва за Дніпро". Учасники семінару прийшли до висновку, що відвідування таких музеїв - найкраща організація патріотичного виховання молоді. Дякуємо за такий насичений, пізнавальний семінар!

 

2017 – 2018 навчальний рік

 

Міський семінар-практикум на базі КЗ НВК № 26

 

22 лютого 2018 року згідно з річним планом Департаменту з гуманітарних питань міської ради та з ініціативи методичного кабінету на чолі з В.А. Ващенко був проведений міський семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін закладів загальної середньої освіти м. Кам'янського на базі КЗ НВК № 26  (директор Л.В. Сокуренко) за темою "Педагогіка партнерства та інноваційні технології у викладанні суспільствознавчих дисциплін як засіб реалізації наскрізних змістових ліній і формування в учнів ключових компетентностей".

      Семінар відкрила завідуюча методичним кабінетом при Департаменті з гуманітарних питань Кам'янської міської ради В.А. Ващенко, яка наголосила на оновленні змісту історичної освіти в умовах реформування галузі. Директор закладу Л.В. Сокуренко розповіла про традиції та перспективи розвитку навчально-виховного комплексу. Дуже цікавим і змістовним був практичний блок семінару. Вчитель історії Н.І. Приймак показала урок всесвітньої історії у 8 класі за всіма новими стандартами й вимогами. Для вчителів був проведений педагогічний практикум "Психологічні аспекти створення ситуації успіху" та "Тайм-менеджмент" (практичні психологи О.В. Паронік, О.М. Підгорна, Л.М. Ткач), майстер-клас від вчителя інформатики О.О. Торговицького "Конструювання уроку з інтерактивною дошкою". Завершився семінар відвідуванням краєзнавчого музею закладу й інтелект-холом "Жінки, що змінили світ". Під час обговорення заходів семінару вчителі обмінялися досвідом, підвели підсумки і взяли до уваги рекомендації щодо стратегій розвитку сучасної історичної освіти.

 

 

Освітня виставка «Кожен має право знати свої права» у м. Кам’янське

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

       В період з 7 лютого по 3 березня 2017 року в навчально-виховних закладах міста пройшла виставка «Кожен має право знати свої права» . Мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої  права» та методичний посібник по роботі з нею були розроблені у 2011 році громадською організацією-членом УГСПЛ http://helsinki.org.ua/  MART http://mart-ngo.org.ua/ua за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” http://www.irf.ua/i з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” http://edu.helsinki.org.ua/, як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини. Це дає можливість використовувати зазначені продукти в якості допоміжних матеріалів для навчання, стимулювати дискусію навколо проблем прав людини.

       ГО «МART» – незалежна неполітична неприбуткова організація, яка бачить своїм завданням розвиток громадянського суспільства, навчання та просвітництво в сфері прав людини, моніторинг дотримання прав людини, відстоювання суспільних інтересів з використанням механізмів захисту прав людини.

      Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано в рамках ініціатив, які впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини http://helsinki.org.ua/: проекту «Права людини понад усе» за підтримки  Міністерством міжнародних справ Канади та програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Права людини в дії», в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

 

     Дану виставку у нашому місті відвідало близько тисячі учнів-старшокласників. Гіди шкіл, на базі яких проводилася виставка (СЗШ № 20, 22, 30, колегіум № 16), розповіли про походження прав людини, про те, що таке гідність, індивідуальність, у чому полягає універсальність прав людини, що таке свобода совісті, у чому полягає приватність, що таке свобода та особиста недоторканність і в чому важливість цих понять для кожної людини. Рівень проведення екскурсії був досить високим, у формі діалогу, що дозволило акцентувати увагу учнів на дуже важливих моментах. Виставка має велике значення для формування правової культури та громадянської позиції школярів. Дякуємо організаторам, екскурсоводам та їх керівникам.

  ФОТОЗВІТ дивіться у рубриці "ФОТОГАЛЕРЕЯ"

 

 

Міський семінар з підготовки гідів мандрівної освітньої виставки

«Кожен має право знати свої права»

 

За ініціативою методичного кабінету Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської  ради, з метою розширення знань учнів щодо міжнародних нормативних актів з прав людини, осучаснення форм і методів правоосвітньої та правовиховної роботи старшокласників 7 та 8 лютого 2017 року у місті Кам’янське пройшов семінар з підготовки гідів мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права». Захід відбувся на базі Комунального закладу “Середня загальноосвітня школа №30” Кам’янської міської ради (директор Кардашова І.В.). Семінар по підготовці гідів мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано в рамках ініціатив, які впроваджуються Українською Гельсінською спілкою з прав людини, проекту «Права людини понад усе» за підтримки  Міністерства міжнародних справ Канади та програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Права людини в дії», в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Учасниками семінару стали учні-старшокласники та вчителі шкіл міста: СЗШ № 20, 22, 30 та колегіуму №16.

Семінар пройшов у невимушеній атмосфері. Під час його проведення учасники ознайомилися з 25 стендами виставки, які містять висловлювання відомих людей та молодих активістів, які відстоюють права людини, а також фотографії і малюнки, відомості про історичні факти, цитати із документів і рішень міжнародних органів з захисту прав людини та багато іншого, що дозволяє створити широке поле для дискусії й отримання інформації про права людини.

Умовно, матеріал стендів виставки складається із трьох основних блоків:

·         Перший блок включає в себе філософію, історію та еволюцію прав людини. Інформація панелей цього блоку спрямована на розкриття змісту базових положень концепції прав людини. Матеріал панелей підкріплений зображеннями історичних постатей та подій, посиланнями на історичні документи, цитатами визначних особистостей.

·         Другий блок присвячений окремим стандартам прав людини і основоположних свобод. Кожна панель містить вислови молодих людей, короткий зміст певного поняття, інформацію про справи Європейського суду з прав людини, пояснення норм права, опис дій на захист прав людини, візуальні об’єкти , які дозволяють розкрити зміст поняття.

·         Третій блок є специфічним і розповідає про права дитини: про розуміння, історію та еволюцію прав дитини, Конвенцію ООН про права дитини. На першій панелі подана історія становлення прав дитини, друга панель розкриває суть поняття права дитини, третя містить інформація про Конвенцію.

Базовими школами для проведення правової виставки є СЗШ № 20, 22, 30 та колегіум №16, в яких, відповідно до графіку,  проводяться екскурсії для старшокласників шкіл міста.

 

ГРАФІК  РОБОТИ  ВИСТАВКИ:

 

22-24 лютого - СЗШ № 30 (координатор Волошиненко Л.В., контактний телефон 0965550448);

27 лютого - колегіум № 16 (координатор Кисельова О.М., контактний телефон 0685607050);

28 лютого - СЗШ № 20 (координатор Гончар О.П., контактний телефон 0930603601);

1 березня - СЗШ № 22 (координатор Жданович Р.О., контактний телефон 0978170595).

       Вчителям історії шкіл міста необхідно зв'язатися з координаторами (за територіальним принципом) та організувати екскурсії для учнів 9-11 класів на базі цих закладів.

 

 

В рамках реалізації проекту "Школа - територія прав людини"
Вебінар: «Права дитини в школі. Реалізація та захист».
12 грудня 2016 року, 15.00, Інтернет
Доповідає: Ельжбета Чиж - Експертка Гельсінського Фонду з Прав Людини (Варшава, Польща).
Сергій Буров - Керівник освітнього напрямку УГСПЛ, координатор Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», Голова правління громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові», експерт проекту «Школа – територія прав людини».
Цільова аудиторія: педагоги, батьки, учні, громадські активісти, всі кого цікавлять зміни в сучасній школі.

Програма:
1. Що таке права дитини.
2. Принципи роботи в інтересах дітей загальноосвітніх навчальних закладах.
3. Досвід Польщі в системі захисту прав дитини.

Тривалість вебінару: 1,5 - 2 години

Участь у вебінарі безкоштовна. Для участі у вебінарі необхідно мати комп’ютер (ноутбук), якісне підключення до Інтернету, навушники або колонки.
Реєстрація: для участі у вебінарі необхідно зареєструватися онлайн за лінкомhttps://docs.google.com/forms/d/1FceZeS_Zn5lxXI5lUpoM0q37DMWNTiMtGWU8KdmkrbM/viewform?edit_requested=true#responses до 09.00, 12 грудня 2016 року.
Усім зареєстрованим учасникам (-цям) зранку (з 10.00 до 11:00) 12 грудня буде надіслано посилання на сторінку вебінару в Інтернеті. 
Підключитися до вебінару буде необхідно о14.55 (за 5 хвилин до початку вебінару)

 

Семінар-тренінг

"Сучасні виклики в Україні та проблеми солідарності в українському суспільстві"

за матеріалами освітньої виставки "Моє місце"

 

    У рамках проекту "Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення", який виконується Конгресом націонильних громад України та ГО "Кримська діаспора" за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, за особистої ініціативи методиста ІМС В.А. Ващенко вчителі суспільстознавчих дисциплін міста взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу, який проходив у "Козацькому селі Росинка" в с. Орловщина. Тренінг проводили О. Войтенко, К. Крейдерман, А. Ленчовська. Теми, які обговорювали, були дуже актуальними: "Ідентичність та людська гідність", "Емпатія - як інструмент формування цінностей та гуманістичного світогляду", "Профілактика емоційного вигорання педагогів", "Школа як безпечний простір для дітей з різними ідентичностями". А фіналом зустрічі стала робота над освітньою виставкою "Моє місце". Після семінару цю виставку зможуть відвідати учні й педагоги  навчальних закладів, мешканці міста. Вона буде проходити на базі гімназій № 11, 39 і СЗШ № 10, 37. Запрошуємо до співпраці!

      Про підсумки роботи читайте у рубриці "Участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних проектах.